Elindult a jelentkezés az #építő250 ösztöndíjra!

A BME Építőmérnöki Kara idén tavasszal hirdette meg új ösztöndíjprogramját az #építő250-et. A program célja, hogy a Kar megfelelő tanulmányi eredményt elérő, és szakmai programokon aktív hallgatói akár minimális szülői támogatás mellett is megélhessenek az egyetemi éveik alatt. Az ösztöndíjprogram kidolgozása folyamatos motivációt adhat a pályázni kívánó hallgatóknak a különböző „mérföldkövek” sikeres teljesítésére.

PÁLYÁZATI NYOMTATVÁNY

A pályázat beadásának módja: személyesen az Építőmérnöki Kar Dékáni Hivatalában ügyfélfogadási időben.

A pályázat beadásának határideje: 2018. szeptember 14.

Az ösztöndíj feltételeit tartalmazó Dékáni Utasítás ITT érhető el.

EBBŐL a dokumentumból kiderülnek az ösztöndíj mintatantervre vonatkozó követelményei.

ITT olvashatók az elfogadott OSZTV szakterületek.

EZ a felsorolás tartalmazza az elfogadott „Építőmérnöki perspektíva” tárgycsoportba tartozó tárgyakat.

EZEK a „Programozási ismeretek” tárgycsoportba tartozó tárgyak.

Az ösztöndíjat az alábbiak szerint hirdetjük meg az egyes évfolyamokon:

I. kategória

II. kategória

III. kategória

Összesen

1. mintatantervi félév

20 fő

3. mintatantervi félév

14 fő

5. mintatantervi félév

5 fő

7. mintatantervi félév

5 fő

Az egyes kategóriákban havi 50.000, 36.000 és 24.000 forintos ösztöndíjra lehet pályázni.

Az ösztöndíj céljai:

• elősegítse a jó képességű diákok felvételét a Kar;
  • folyamatos teljesítményre ösztönözze a Kar alapképzésein részt vevő hallgatóit, ezáltal segítse a képzésben tapasztalt lemorzsolódás csökkenését;
  • felkészítse a Kar hallgatóit különféle állami kiválósági ösztöndíjak megpályázására;
  • hozzájáruljon a motivált, építőmérnöki szakma iránt elhivatott, magas színvonalú tudással rendelkező, végzett építőmérnökök számának a növeléséhez.