Matematika felmérő

Elsődleges fülek

Matematika felmérő

 

Kedves Hallgatók!
 
Fontos Információk:
  1. BME EMK Matematika felmérő, Matematika A1 tárgyhoz:
    • helyszín: BME, R épület
    • időpont: 2024. 08. 26. 10:00,
  2. Gyülekezés:
 
Mint azt bizonyára tudják, Önök 2020-tól az új Nemzeti Alaptanterv szerint tanultak a közoktatásban. Célul tűztük ki, hogy segítjük a hallgatókat abban, hogy sikerrel vegyék a kezdeti nehézségeket, ezért a belépő elsőévesekkel megíratandó matematika teszt segítségével felmérjük a hozzánk érkezőket. Ez a teszt segíthet abban, hogy átfogó képet kapjunk a gólyákról, ezzel eredményesebbé tegyük a differenciált oktatást, a tehetséggondozást, és csökkentsük a lemorzsolódás mértékét.
Úgy érezzük, hogy mindenki számára hasznos lehet egy ilyen jellegű, tét nélküli felmérés, ezért kérünk szépen mindenkit, hogy szánjon rá elegendő figyelmet.
 
Bízunk abban, hogy mindenki számára természetes, hogy becsületesen, tiltott segítség használata nélkül írja meg a tesztet. Ez azért is fontos, mert a valós eredmény birtokában tudjuk legpontosabban meghatározni, hogy kinek milyen oktatásra van leginkább szüksége.
 
Kérjük, hogy időben érkezzen a megadott helyszínre. (A helyszínről és az időpontról más forrásból kapnak pontos tájékoztatást.) A teszt megkezdése előtt néhány kérdésre kell majd válaszolni (Neptun-kód, kar, szak). Legyen Önnél papír és íróeszköz is, továbbá személyazonosításra alkalmas fényképes igazolvány. A feladatok megoldásakor számológépet vagy egyéb segédletet nem, de üres papírt és íróeszközt lehet használni.
 
A teszt három részből áll, minden részben egyszeres választású tesztfeladatokkal. (A felsorolt A, B, C és D válaszok között egyetlen helyes található.) A tesztsor úgy épül föl, hogy 20 rövid, könnyebb, számolási készséget ellenőrző feladatot néhány a tanult ismeretek alkalmazását mérő feladat követ, majd szokatlanabb tesztkérdések következnek. Éppen ezért nincs aggodalomra ok, ha ezek a feladatok idegennek tűnnek, ez természetes.
Az első rész 10 perces, itt a feladatokon gyorsan haladjon végig, ha egy feladatot nem sikerül hamar megoldania, lépjen tovább, majd később térjen vissza. A képernyő bal oldalán láthatja, hány feladat van, melyek azok, amelyeket már megoldott és melyek, amiket csak megnézett, melyek, amikkel még nem is foglalkozott. A második rész 50 perces, a harmadik 40 perc. Ha hamarabb végeznek egy-egy résszel, akkor léphetnek tovább.
 
A teszt eredményéről később kapnak tájékoztatást.
 
Bízunk benne, hogy ez a teszt hasznos kiindulópont lesz egyetemi tanulmányaik során. Ehhez eredményes munkát, sok sikert kívánunk.
 
Budapest, 2024. aug. 23.
                                                                                  BME, Matematika Intézet