Teszteld le, hogy jó építőmérnök lennél-e!

Az építőmérnöki szakmával kapcsolatban a legtöbb felmerülő kérdés és félreértés az, hogy miben különbözik az építészmérnöki munkától. Eddig is igyekeztünk információs anyagokkal ellátni a leendő hallgatókat és érdeklődőket a témával kapcsolatban, de most végre megszületett egy hiánypótló oldal és teszt, ahol megtudhatod, hogy mennyire való neked az építőmérnöki szakma.

Kattints ide, és teszteld magad! (Egy a titok, mindig a hidakat kell választani.)

Ha pedig azt jött ki, hogy inkább építőmérnöki érdeklődésű vagy, és a továbbtanuláson gondolkozol, mindenképpen gyere el a nyílt napunkra!

Az időpont: 2019. november 15. péntek (ha iskolába jársz, adunk igazolást!)

A helyszín: BME K épület (1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.) magasföldszint 30.

A program:

10.00-10.15 Dr. Dunai László, a kar dékánja rövid köszöntőt mond

10.15-10.30 FELVÉTELI 2020 – új szabályok, új követelmények a felsőoktatásban (Dr. Lovas Tamás oktatási dékánhelyettes)

10.30-10.50 Új korszak az építőmérnök-képzésben (Dr. Lovas Tamás oktatási dékánhelyettes)

10.50-11.15 Kutatási lehetőségek hallgatóként (Dr. Krámer Tamás kutatási dékánhelyettes)

11.15-11.30 Az ipar és a képzés kapcsolata, munkaerőpiaci helyzetkép (Dr. Joó Attila gazdasági dékánhelyettes)

11.30-11.40 A középiskolások számára kiírt fotópályázat díjait Dr. Dunai László dékán adja át

Ez után két szakmai előadás következik, Kocsis András a BIM Design vezető tervezője mesél a környezet tudatos alakításáról, Ritter Ádám, a Moratus műszaki vezetője pedig arról, hogy milyen az építés és a tervezés a 21. században.

A szakmai témák után lesz lehetőség megismerkedni a kar jelenlegi hallgatóival is, akik nemcsak a felvételiről és az aktuális építőmérnöki témákról tudnak beszélgetni, hanem az egyetemi életről és a bulikról is elmondják a legfontosabb tudnivalókat.

FONTOS: A nyílt nap ingyenes, de REGISZTRÁCIÓKÖTELES, november 10. éjfélig lehet jelezni a részvételi szándékot a barati.ilona@epito.bme.hu emailcímen.

Kattintsatok a tesztre, kövessétek a FB oldalunkat, és írjátok meg nekünk, hogy mi jött ki! Meg persze gyertek el november 15-én!