Digitális korszakváltás az építőiparban – Építőmérnökök az Inno Sapiens podcastjában

Milyenek lesznek a jövő építményei? BME építőmérnökei, Dr. Lovas Tamás és Dr. Joó Attila oktatók, valamint Ritter Ádám, a Moratus műszaki igazgatója erről beszélgettek az egyetem Inno Sapiens podcast-sorozatának hatodik részében. A jó hangulatú beszélgetésben új technológiák gyakorlati alkalmazásáról, az egyetem és a szakma együttműködéséről és a virtuális építkezésről is hallhatnak az érdeklődők.

Az Inno Sapiens, a Műegyetem jövőformáló podcastje az innovációról, az üzleti élet és a felsőoktatás együttműködési lehetőségeiről szól. A sorozat első évada összesen nyolc epizódból áll és az első részek 2020 novemberétől hallgathatók. A 2021-es részekben szó esik a mesterséges intelligencián kívül a jövő építményeiről, a jövő gyáráról és a jövő otthonáról is. A négy epizód február 17-től hetente jelenik meg podcast-lejátszókon és a sorozat weboldalán.

Az Inno Sapiens sorozat műegyetemi szervezője a Rektori Kabinet Kommunikációs, Marketing és PR Csoportja, valamint a BME FIEK.