Egy hetes Japán tanulmányút ösztöndíjjal

A Magyarországi Japán Nagykövetség idén is meghirdeti a MIRAI program nevű, rövid távú ösztöndíját, melynek keretében az ösztöndíjat elnyerő diákok egy hetet Japánban tölthetnek, változatos tudományos és turisztikai programokkal. A program költségeit, így a repülőjegyet, szállást, étkezést, belépőket teljes egészében a japán állam fizeti.

Az ösztöndíjprogram fő célja Japán bemutatása a külföldiek számára, egymás megértésének elősegítése, a tudományos párbeszéd erősítése és a jövő vezetői közötti kapcsolatépítés támogatása.

Az egy hét részletes programja ITT elérhető, a résztvevő diákoknak egy prezentációt kell készíteni a program során, illetve elvárás az aktív közösségi média jelenlét a kint töltött idő alatt.

A diákok szakterületük szerint kerülnek csoportokba, a természettudományokkal és mérnöki tudományokkal (Science and Technology) kapcsolatos tanulmányokat folytatók kiutazási ideje 2020. március 4. – március 11.

A programban résztvevő karok egy-egy diákot jelölnek az ösztöndíjra, akik közül a Japán Nagykövetség választja ki a kiutazókat.

Az Építőmérnöki Kar a jelöltjét belső pályázattal választja ki.

A kari jelentkezés határideje: 2019. december 2. éjfél

A kari jelentkezés módja: Dr. Krámer Tamás (kramer.tamas@epito.bme.hu) tudományos dékánhelyettesnek kell benyújtani emailben a követkető dokumentumokat:

• angol nyelvű, egy A4-es oldalas motivációs levél (minimum 500 szó, melynek tartalmaznia kell, hogy miért szeretne Japánba menni; a kutatási témákat, melyek iránt érdeklődik, vagy melyeket jelenleg kutat az egyetemén; karrierterv, tervek a jövőre; ill. milyen közösségi médiát használ)
  • nyilatkozat, hogy részvételi feltételeknek megfelel
  • az építőmérnöki képzésben az elmúlt két lezárt félévének súlyozott átlaga

Részvételi feltételek:

• minimum 20 éves kor
  • érvényes útlevél (hazaérkezés időpontjában is legyen még érvényes!)
  • magyar állampolgárság
  • nappali tagozatos BSc, MSc vagy PhD hallgatói jogviszony
  • nem töltött 6 hónapnál hosszabb időt Japánban
  • nem vett még részt hasonló programban
  • kiváló tanulmányi eredmények
  • angol nyelvtudás
  • jó egészségi állapot
  • érdeklődés Japán és a japán kultúra iránt
  • aktív közösségi média használat (elsősorban Facebook)

A program céljainak szempontjából a legjobbnak ítélt pályázót a Kar december 10-ig válaszemailben értesíti a jelöléséről.

A jelöltnek ezek után néhány napja marad, hogy a pályázati dokumentumait elektronikusan megküldje, ezért az alábbiakat javasoljuk előkészíteni:

1. Útlevél szkennelt másolata

2. Esszé (motivációs levél): angolul, egy A4-es oldal (bővíthető a kari pályázathoz képest)

3. Hitelesített leckekönyv másolat (összes szemeszter, angolul)