BIM szakmérnöki képzés

BIM szakmérnöki képzés indul a BME Építőmérnöki Karán

A hazai építőipar szereplői részéről korábban megfogalmazódott az igény, hogy a felsőoktatásban is kapjon hangsúlyos szerepet a BIM. Ennek teljesítése érdekében a BIM területén két vezető felsőoktatási intézmény, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kara és a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara, az egyetemi képzések részeként 2020 tavaszán BIM specializációt indított.
E két intézmény következő lépésként 2021 februárjától induló BIM szakmérnök szakirányú továbbképzést hirdet, amelynek kiemelt célja a szakmagyakorlók felkészítése az építőipari digitalizáció kihívásaira. A tantervet és a tematikát a két egyetem összehangolta, annak kidolgozásában együttműködött. A BIM szakmérnök végzettséget adó két féléves képzést mindkét képzőhelyen azonos tandíjjal és hasonló feltételekkel végezhetik el a hallgatók.