#építő250 ösztöndíjprogram aktuális információk

HIRDETMÉNY

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőmérnöki Kara meghirdeti az

#építő250 motivációs ösztöndíjat a 2020/21 tanév őszi félévének első támogatási időszakára (3-5 hónap).

Az ösztöndíj célja, hogy:

• folyamatos teljesítményre ösztönözze a Kar alapképzésein részt vevő hallgatóit, ezáltal segítse a képzésben tapasztalt lemorzsolódás csökkenését;
  • felkészítse a Kar hallgatóit különféle állami kiválósági ösztöndíjak megpályázására;
  • hozzájáruljon a motivált, építőmérnöki szakma iránt elhivatott, magas színvonalú tudással rendelkező, végzett építőmérnökök számának a növeléséhez.

Az ösztöndíjat az alábbiak szerint hirdetjük meg az egyes évfolyamokon:

I. kategória

II. kategória

III. kategória

Összesen

1. mintatantervi félév

20 fő

3. mintatantervi félév

14 fő

5. mintatantervi félév

5 fő

7. mintatantervi félév

5 fő

Az egyes kategóriákban havi 50, 36 és 24 ezer forintos ösztöndíjra lehet pályázni.

Az ösztöndíjhoz szükséges pályázati nyomtatvány itt érhető el.

A pályázat beadásának módja: elektronikusan az epito250@epito.bme.hu e-mail címen

A pályázat beadásának határideje: 2020. október 1.

Az ösztöndíj feltételeit tartalmazó Dékáni Utasítás ITT érhető el.

EBBŐL a dokumentumból kiderülnek az ösztöndíj mintatantervre vonatkozó követelményei.

ITT olvashatók az elfogadott OSZTV szakterületek.

EZ a felsorolás tartalmazza az elfogadott „Építőmérnöki perspektíva” tárgycsoportba tartozó tárgyakat.

EZEK a „Programozási ismeretek” tárgycsoportba tartozó tárgyak.

Összefoglaló információk az ösztöndíjprogramról:

Az első félévben az ösztöndíj igénylésének a feltételei: 400-nál magasabb felvételi pontszám, ezen felül a matematika és fizika/ágazati szakmai tárgy érettségi 80%-osnál magasabb eredménye (emelt szintű érettségi esetén 60%-nál kell magasabbnak lennie) vagy OKTV/OSZTV 1-10. helyezés. Ezek teljesítése esetén lehet pályázni, és a pályázók rangsora alapján határozzák meg az összeget, ami akár havi 50.000 Ft is lehet. Mivel az ösztöndíj célja az is, hogy a mintatanterv szerinti haladást támogassa, negyedévente lesznek mérföldkövek.

Ez azt jelenti, hogy minden újabb megmérettetés (zh-k, félév vége) újra rangsorolja az ösztöndíj igénylőit, így gyorsan be lehet kerülni a programba, de ezáltal a támogatás elvesztése vagy csökkenése is megtörténhet minden negyedévben.

Mivel az Építőmérnöki Karon gyakori a csúszás és a lemorzsolódás, a Kar vezetése ezzel a programmal szeretne tenni ez ellen.

A 4.00 fölötti átlag, a mérföldkő zh-k teljesítése és a mintatantervtől való minimális eltérés garantálja, hogy akár az egyetem teljes ideje alatt maximum havi 50.000 forint támogatásban részesüljön a pályázó hallgató.

Ráadásul ez a támogatás az eddig is létező tanulmányi ösztöndíj mellett is igénybe vehető.

Emellett a program jó ajánlólevél a későbbi álláskereséshez, hiszen garanciát jelent a kiváló egyetemi teljesítményre.

Az ösztöndíjprogram részletei itt olvashatók.

Emellett elérhető egy összeállítás arról, hogy mennyibe kerül a budapesti egyetemi élet egy vidékről származó egyetemistának.