Karunk négy mesterszakon biztosít képzést.
Szerkezet-építőmérnöki mesterszak
Ennek a mesterszaknak a hallgatói különleges, egyedi tartószerkezetek erőtani és formai tervezését, az anyagkiválasztáshoz szükséges tudást és a legkorszerűbb számítási eljárásokat sajátíthatják el. A tervezési, az erőtani- és az épületenergetikai méretezési eljárások területén a legújabb szoftverek használatát tanulják meg, melyek hatalmas változást jelentenek az építőmérnöki tervezőmunkában.
Infrastruktúra-építőmérnöki mesterszak
Ezen a mesterszakon olyan mérnökök képzése folyik, akik a közúti és a vasúti közlekedés legkorszerűbb pályáit tervezik meg, akik a vízi közlekedést elősegítő új típusú műtárgyakat építik, és a légikikötők korszerű kifutópályáit tesztelik, illetve alakítják. Az itt tanulók egy csoportja a felszíni és a felszín alatti vizek megismerésére helyezi hangsúlyt, tudva azt, hogy a vízkészlettel való okos gazdálkodás az emberiség jövője szempontjából kiemelt jelentőségű.
Földmérő- és térinformatikai mérnöki mesterszak
Az ezt a mesterszakot végző mérnökök nem csak korszerű geodéziai és távérzékelési módszerekkel segíthetik a térbeli adatgyűjtést, de mélyreható felsőgeodéziai, műholdas helymeghatározási ismeretekkel is rendelkeznek. Egy-egy összetett építési projekt során hatékonyan tudják ötvözni a tanult adatnyerési és térinformatikai technológiákat mind a tervezés, mind a kivitelezés, majd az üzemeltetés támogatására.
Építmény-informatikai mérnök mesterszak
A mesterszak célja olyan mérnökök képzése, akik a megfelelő gyakorlat megszerzése után képesek az épített környezettel és létesítményekkel kapcsolatos informatikai, építmény-információs, valamint építőmérnöki, építészmérnöki, gépészmérnöki, villamosmérnöki és informatikai műszaki fejlesztési, irányítási, projektmenedzseri feladatok önálló ellátására korszerű informatikai rendszerek használatával, továbbá bonyolult és speciális mérnöki létesítmények információs rendszereinek tervezésére, létrehozására és szakértésére.