Hatalmas közönségsiker a Kutatók Éjszakáján

Az Építőmérnöki Kar idén már második alkalommal vett részt a rendezvényen.

A Műegyetem 20 helyszínen mintegy 99 programmal várta a 10. Kutatók Éjszakája látogatóit. A Hidak és Szerkezetek Tanszék igazi kuriózummal, Erzsébet híd látogatással készült a jubileumi eseményre. Az érdeklődést mutatja, hogy a regisztráció első napján elfogytak a szabad férőhelyek.

A látogatók lemásztak az Erzsébet híd lehorgonyzó kamráját, majd a kiszolgálójárdán besétáltak a Duna fölé. Miközben a hídmesterek tolmácsolásban feltárult a több mint száz éves híd története is.

A hídlátogatás után Dr. Farkas György, a Hidak és Szerkezetek Tanszék egyetemi tanára várta az érdeklődőket egy különleges előadásra. A „Hídépítés a kezdetektől napjainkig” szemléletes példákat felvonultatva mutatta be a hidak fejlődését, a különböző hídtípusokat és hídépítési technikákat az ókortól egészen a legújabb korig.

Fotó: Papp Helga