Építsd velünk a jövődet!

Nyílt Nap 2022.11.25.

Kedves Érdeklődő!

Szeretettel köszöntünk a BME Nyílt napok rendezvényének építőmérnöki kari oldalán!

November 25-én az alábbi programokkal várunk benneteket:

ISMERETTERJESZTŐ ELŐADÁSOK ÉS KARI TÁJÉKOZTATÓK

K épület, magasfszt. 79. 10:00-11:00:
Dr. Rózsa Szabolcs / dékán: Dékáni köszöntő
Dr. Lovas Tamás / tanszékvezető: Új korszak az építőmérnök-képzésben
Ritter Ádám / műszaki igazgató/ Moratus Kft: "Én is építős voltam"

K épület, magasfszt. 79. 11:15-12:15:
Dr. Rózsa Szabolcs / dékán: Dékáni köszöntő
Dr. Lovas Tamás / tanszékvezető: Új korszak az építőmérnök-képzésben
Ritter Ádám / műszaki igazgató/ Moratus Kft: "Én is építős voltam"

LABORLÁTOGATÁS

Indulás: K épület, magasfszt. 79. 12:30-13:30 csoportokban.

Tekintsd meg az alábbi anyagainkat is:

Itt találod az üdvözlő és a Kar képzéseit bemutató előadásunkat.

Folytasd a tanszékek és a Karhoz tartozó laboratóriumok bemutatkozásával!

Összegyűjtöttük egy csokorba az építőmérnöki ágazatokról és szakterületekről szóló videókat és tájékoztatókat, hogy még jobban megismerhesd a képzést és a szakmát:

Mit csinál egy vízmérnök?

- Válaszd a Geoinformatika ágazatot!

- Ez pedig a Kar geodéziai mérőtábora a Duna partján :)

Sokfélét tanulhatsz, sok helyszínen, tanteremben, vízkémiai laboratóriumban, komparátor teremben (!) és betonvizsgáló laboratóriumokban is. A betonkocka versenyen kívül minden évben van hídépítő verseny is. Minél könnyebb, minél szebb és minél teherbíróbb legyen az a híd!

A Kar Szerkezet- és anyagvizsgáló laboratóriumában oktatási célú és ipari megrendelésre folyó kísérleteket végeznek. Két kísérletet mutatunk be.

Fa gerenda törése

Feszültségoptika

Tudtad? Miénk a Vár! - kalandozás a Budán

Szakmai filmek, melyek az építés sokszínűségét, és a rád váró kihívásokat mutatják be.

Duna Aréna 2 percben

Budapart irodaház

OTP irodaház

MOL székház alaplemez

- BIODÓM

- Földmunkák és alapozás a Pannon Parkban

- Mi az a biodóm?

- A karéj és az acél dómok építése a Pannon Parkban

- Biodóm az Állatkertben

Képzésünk sajátosságairól két interjút nézhetsz meg:

1. Interjú Lovas Tamással

Az interjú elején az építési ágazat digitalizációs kihívásairól, az építési objektumok integrált szemléletű kezeléséről, a Kar által oktatott egyik új szakterületről, a BIM-ről lesz szó. A 13. perctől az ipar és a Kar kapcsolatáról, a 18. perctől már a hallgatók valódi munkahelyen történő munkavégzéséről és a gyakorlathoz köthető új típusú tanulási formákról hallhatsz. A 30. perctől a különböző tanulói közösségek, az „öregdiák” kapcsolatok jelentősége, az alma máterben történő továbbképzések kerültek terítékre. A 38. perctől a mérnöki területen fontos tervezői jogosultságokról hangzik el több információ, majd a TDK-ról, amely talán az első nagyobb önálló munka a legtöbb hallgató számára. És végül szó lesz – természetesen – a végzés után elnyerhető jó állásokról.

2. Dr. Sándor Csaba - portré

Az Építőmérnöki Kar hallgatóinak Dr. Sándor Csaba tanár úr oktatja a matematikát, aki több éve méltán népszerű a hallgatók körében. Nézd meg a vele készült interjút, érdekes!

Pályaképek. Milyen munkaköröket tölthetnek be fiatal építőmérnökeink? Néhány nálunk végzett hallgató tapasztalatszerzés céljából hosszabb-rövidebb ideig munkát vállal külföldön. Kit merre visz a sors?

- Boros Vazul

- Kapcsos Ádám

Örülünk, hogy az építőmérnökség iránt érdeklődsz. Januárban az EDUCATIO szakkiállításon is találkozhatsz velünk.

Ne feledd! A környezet alakítása és élhetővé tétele hősies munka.

Vágj bele te is!

BME-ÉMK