BeÉpült az Építőkar az Educatio 2016 Kiállításba

Pörgés a BME-ÉMK standon, rengeteg érdeklődő a BME Építőkar dékánhelyettesének előadásán – és persze építőmérnökök nélkül a SYMA csarnok sem állna, vagyis az Építőkar tarolt az Educatio 2016 kiállításon.

A kiállításon segítették a középiskolások tájékoztatását és megnyerését az életre kelt ÉpítőKockák (az Építőkar kabalafigurái), akikkel a Kar Instagram oldalán is rendszeresen találkozhatnak a követők, és persze azok a lelkes hallgatók, akik bármilyen Építőkarral kapcsolatos kérdésre szívesen válaszoltak.

[Fotók: Képítő Fotókör, Gosztola Ágnes]

Dr. Joó Attila László, a BME Építőmérnöki Karának gazdasági dékánhelyettese pedig egy informatív és izgalmas előadással mutatta meg, miért érdemes a Műszaki Egyetemen tanulni építőmérnöknek:

• A hat képzési hely közül a legnagyobb, a felvettek fele itt tanul, és a teljes képzési paletta választható.
  • A műszaki képzők összesített rangsorában 4. hely, építőmérnöki képzők között 1. hely.
  • HVG Diploma 2015 különszám: karok összetett képzési rangsorában, 131 kar közül a 27. hely, Műegyetemen belül a 4. hely.
  • Felvételi ponthatárok 2015-ben: BME ÉMK: 320 pont (BME átlag: 382 pont; DE, EJF, PTE, SZE, SZIE: 280 pont)

[Részlet az előadásból.]

Szó esett még az angol nyelvű képzésről (a magasépítési szakirány teljes képzése elérhető angol nyelven is), a diploma utáni álláslehetőségekről, illetve arról, hogy a modern technikák mennyi új területet nyitottak az építőmérnöki szakmán belül.

[Fotók: Képítő Fotókör, Gosztola Ágnes]

A konklúzió egyértelmű: azoknak a műszaki érdeklődésű középiskolásoknak, akiket vonz az épített környezet vagy akár a civilizáció és a természet harmonikus összeolvadása, a legjobb választás a BME Építőmérnöki Kara.

A jelentkezési határidő február 15, már csak be kell írni: BME-ÉMK.